• top1
  • top3
  • top2

TARGI 2018


Szkolenia
Informacja
Biznesplan
Projekty unijne
Rekrutacja i Selekcja
Zatrudnianie niepełnosprawnych
Ochrona środowiska
Arbitraż i Mediacja
Eksport
Ochrona danych osobowych
Legalizacja dokumentów
Targi
Wynajem sali szkoleniowej
PromocjaPobierz ofertę


Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.
Prosty i szybki sposób na złożenie zeznania podatkowego za 2017r.

Naczelni Urzędu Skarbowego w Lesznie zachęca do składania zeznań podatkowych za 2017r. w formie elektronicznej z wykorzystaniem możliwości jakie daje system e-deklaracje .

Taki rodzaj rozliczenia to szybkość i wygoda, bez konieczności wychodzenia z domu i stania w kolejkach. Od 2015 roku resort finansów udostępnia również usługę wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego (PFR), dzięki któremu wysłanie PITa staje się jeszcze prostsze.
PFR to propozycja rozliczenia rocznego za rok 2017 PIT-37 i PIT-38, udostępniana przez administrację skarbową, przygotowana na podstawie informacji otrzymanych od płatników oraz od organów rentowych. Taki wstępnie przygotowany i wypełniony formularz można uzupełnić np. o ulgi i odliczenia, a następnie wysłać.
W tym roku wstępnie wypełnione zeznania podatkowe będzie można pobrać z Portalu Podatkowego (www.portalpodatkowy.mf.gov.pl) od połowy marca.

Uproszczony 1% dla seniorów

W tym roku już po raz drugi seniorzy, bez wypełniania deklaracji podatkowej, będą mogli przekazać 1 % swojego podatku na wybraną organizację pożytku publicznego. Zrobią to za pomocą oświadczenia PIT-OP. Z rozwiązania tego mogą skorzystać emeryci lub renciści, którzy zostali rozliczeni przez organ rentowy na formularzu PIT-40A i nie uzyskali innych dochodów, które musieliby rozliczyć w zeznaniu podatkowym.
Do tej pory osoby, które otrzymały z ZUS-u PIT-40A i chciały przekazać swój 1% podatku wybranej organizacji pożytku publicznego musiały wypełnić całe zeznanie podatkowe. Teraz wystarczy złożyć krótkie oświadczenie PIT-OP. Wskazuje się w nim tylko numer wpisu do KRS tej organizacji, na którą chcemy przeznaczyć 1% podatku. Pozostałych formalności dopełni już urząd skarbowy.
To rozwiązanie jest nie tylko szybsze i prostsze, ale też bezpieczniejsze – pozwala bowiem uniknąć popełnienia błędów w zeznaniu rocznym (które wynikają choćby z przepisywania danych z informacji PIT-40A).
Kiedy i jak złożyć PIT-OP?
Wniosek można składać od 1 stycznia do 30 kwietnia 2018 r. w formie papierowej w swoim urzędzie skarbowym lub drogą elektroniczną (formularz online dostępny na Portalu Podatkowym lub aplikację e-Deklaracje Desktop).


tdsk

program mentoringowy

Oferta dla członków
Baza firm członkowskich
Przystąp do RIPH (deklaracja on-line)