• top2
  • top3
  • top1

PZP


Szkolenia
Informacja
Doradztwo
Projekty unijne
Rekrutacja i Selekcja
Zatrudnianie niepełnosprawnych
Ochrona środowiska
Arbitraż i Mediacja
Pożyczki
Speed Business
Legalizacja dokumentów
Targi
Wynajem sali szkoleniowej
Reklama


Pobierz ofertęSerwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.
Sukces pierwszego spotkania tematycznego RELOS3

W dniach 16-17 maja 2017r. na Malcie odbyło się pierwsze spotkanie tematyczne projektu RELOS3, którego gospodarzem była Maltańska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

W wydarzeniu udział wzięło 25 uczestników projektu z 6 państw, którzy wymieniali się doświadczeniami i wiedzą dotyczącą zwiększenia korzyści z inteligentnych specjalizacji (RIS3) na poziomie lokalnym „od wymiaru regionalnego do lokalnego”.

Inteligentne specjalizacje lub RIS3 (Research and Innovation strategies for Smart Specialisation) jest strategicznym podejściem do rozwoju gospodarczego poprzez ukierunkowane wsparcie dla badań oraz innowacji.

Uczestnicy warsztatów próbowali znaleźć rozwiązania problemów z jakimi spotykają się w różnych regionach Europy, a zdobytą wiedzę chcą wykorzystać podczas spotkań z lokalnymi interesariuszami w swoich krajach.

W pracach wspierali ich eksperci Manuel Palazuelos z Platformy S3 z Sewilli oraz Jordi Garcia Brustenga z Uniwersytetu w Barcelonie.

CelemRELOS3 jest zwiększenie wydatkowania funduszy unijnych na wdrożenie strategii inteligentnych specjalizacji na poziomie lokalnym. Projekt pozwala zbudować to nowe podejście na poziomie europejskim poprzez porównanie, ocenę i testowanie w różnych regionach UE. Przykładowo, niektóre regiony planują zaangażować w realizację strategii obywateli, inni chcieliby połączyć środki pochodzące z UE z innymi rodzajami finansowania.

Projekt RELOS3 trwać będzie pięć lat, a jego łączny budżet wynosi 1,4 mln euro, z czego 1,2 mln pochodzi z funduszy UE.

Plik do pobrania: final_press_release_te1_pl_1.pdf

Elka

Oferta dla członków
Baza firm członkowskich
Przystąp do RIPH (deklaracja on-line)