• top1
 • top2
 • top3
Szkolenia
Informacje
Biznesplany
Projekty unijne
Wdrożenia RODO
Legalizacja dokumentów handlowych i eksportowych
Pożyczki unijne - przygotowanie dokumentów
Konferencje
Ośrodek Mediacji
Regionalny Program Mentoringowy
Wynajem sali szkoleniowej
Wirtualne Biuro PP34Pobierz ofertę


Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.
KONFERENCJA online - 4 grudnia 2020 r., godz. 10:00 – 12:30

Porozmawiajmy o zagranicznym biznesie KIERUNEK WSCHÓD: UKRAINA

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji online, tym razem poświęconej Ukrainie –  państwu o dużych możliwościach rozwoju, położonemu na przecięciu głównych szlaków transportowych między Europą i Azją.

Eksport polskich towarów na Ukrainę w 2019 r. według polskiej statystyki wyniósł 5,635 mld USD, a łączne obroty handlowe między krajami – 8,715 mld USD, co czyni Ukrainę dopiero 16. partnerem handlowym Polski, z udziałem 2,11% całkowitego polskiego eksportu i 1,16% importu towarów do Polski.

Na ten zdecydowanie niski wynik wpływ ma przeświadczenie o niepewności rynku ukraińskiego, ale może strach ma tylko wielkie oczy?

Eksperci przekonują, że rynek ukraiński jest rynkiem o znacznym potencjale rozwoju dla polskich eksporterów, na co wpływ ma bliskość geograficzna – szczególnie istotna teraz, w czasach pandemii i skróconych łańcuchów dostaw. Według danych Eurostatu w pierwszych ośmiu miesiącach br. wartość eksportu choćby produktów mleczarskich z Polski na Ukrainę była aż o 225% większa niż przed rokiem i wyniosła 80,8 mln EUR. Perspektywy współpracy są we wszystkich branżach –
od artykułów spożywczych, chemii, kosmetyków, tekstyliów przez części samochodowe aż po projekty infrastrukturalne.

Ukraina cały czas się modernizuje, a zapotrzebowanie na usługi i produkty lepszej, europejskiej jakości rośnie. I właśnie o tym już wkrótce opowiedzą praktycy biznesu, znawcy ukraińskiego rynku:
 • Pani Maria Łubian, Country Manager w Biurze Rynków Europejskich Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu S.A.;
 • Pan Karol Kubica, Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego w Kijowie;
 • Pani Barbara Ziółkowska, Ekspert Banku Światowego na Ukrainie w dziedzinie przetargów publicznych;
 • Pan Piotr Ciarkowski,Prezes i Pan Krzysztof Siedlecki, Członek Zarządu Międzynarodowego Stowarzyszenia Przedsiębiorców Polskich na Ukrainie;
 • przedstawiciele polskiego biznesu działający na Ukrainie, m.in. Pan Ireneusz Derek, współzałożyciel firmy Plastics Ukraine.
Zgłoszenia udziału prosimy wysyłać na adres: wydarzenie@wfr.org.pl; link do transmisji dotrze najpóźniej dzień przed konferencją. Zachęcamy też do przesyłania nurtujących Państwa pytań, które zadamy podczas debaty.

Wydarzenie organizowane jest przez Wielkopolski Fundusz Rozwoju sp. z o.o., a partnerami są:
 • Izba Gospodarcza Północnej Wielkopolski,
 • Regionalna Izba Gospodarcza w Kaliszu,
 • Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Lesznie
 • i Konińska Izba Gospodarcza.

Zdjęcie: KONFERENCJA online - 4 grudnia 2020 r., godz. 10:00 – 12:30

legalizacja

SFPK

Oferta dla członków
Baza firm członkowskich
Przystąp do RIPH (deklaracja on-line)