• top1
  • top3
  • top2
Szkolenia
Informacje
Biznesplany
Projekty unijne
Wdrożenia RODO
Legalizacja dokumentów handlowych i eksportowych
Pożyczki unijne - przygotowanie dokumentów
Konferencje
Ośrodek Mediacji
Regionalny Program Mentoringowy
Wynajem sali szkoleniowej
Wirtualne Biuro PP34Pobierz ofertę


Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.
Wychodząc naprzeciw zwiększonym potrzebom w zakresie poszukiwania partnerów handlowych - dostawców lub odbiorców produktów rolnych i żywnościowych

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi utworzyło nową zakładkę na swojej stronie internetowej

Zaburzenia w funkcjonowaniu systemów produkcji i łańcuchów dostaw w następstwie pandemii koronawirusa dotknęły także sektora rolno-żywnościowego. Sygnały o zwiększonym zapotrzebowaniu na żywność ze strony podmiotów rynkowych i różnych państw z całego świata zbiegają się z doniesieniami od krajowych producentów o ograniczeniu zakupów przez ich dotychczasowych odbiorców.

Wychodząc naprzeciw zwiększonym potrzebom w zakresie poszukiwania partnerów handlowych - dostawców lub odbiorców produktów rolnych i żywnościowych - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi utworzyło nową zakładkę na swojej stronie internetowej (w wersji językowej angielskiej i polskiej).

Będzie ona przedstawiać listę organizacji branżowych skupiających producentów rolnych, firmy przetwórstwa i handlu. Z biurami tych organizacji mogliby się kontaktować potencjalni zagraniczni kontrahenci, zainteresowani importem żywności z Polski, a także Zagraniczne Biura Handlowe Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Będą mogli w ten sposób uzyskać zarówno informację o możliwościach zakupu produktów rolno-żywnościowych w Polsce, jak również informacje z pierwszej ręki o polskich producentach, warunkach naturalnych, strukturalnych i prawnych produkcji, co ma coraz większe znaczenie na bardzo konkurencyjnym globalnym rynku.

Odnośniki do zakładki: Polska oferta eksportowa produktów rolno-spożywczych
  • wersja polskojęzyczna:
https://www.gov.pl/web/rolnictwo/polska-oferta-eksportowa-produktow-rolno-spozywczych
  • wersja anglojęzyczna:
https://www.gov.pl/web/agriculture/polish-export-offer-in-agri-food-products

Zgłoszenia organizacji branżowych, które zainteresowane są zamieszczeniem kontaktu do ich biur celem udzielania informacji o możliwościach eksportowych zrzeszonych w nich podmiotów rolnych, przetwórstwa lub handlu prosimy o przesyłanie na adres: ofertaeksportowa@minrol.gov.pl

Zgłoszenie powinno zawierać informacje w języku polskim i angielskim:
  • nazwę organizacji, adres, kontakt telefoniczny, fax, e-mail;
  • adres strony internetowej organizacji;
  • zakres produktowy oferty (treść maks. 200 znaków).


Źródło: www.gov.pllegalizacja

SFPK

Oferta dla członków
Baza firm członkowskich
Przystąp do RIPH (deklaracja on-line)