• top1
  • top3
  • top2Szkolenia
Informacje
Biznesplany
Projekty unijne
Wdrożenia RODO
Legalizacja dokumentów handlowych i eksportowych
Pożyczki unijne - przygotowanie dokumentów
Konferencje
Ośrodek Mediacji
Regionalny Program Mentoringowy
Wynajem sali szkoleniowej
Wirtualne Biuro PP34Pobierz ofertę

Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.
Zakup i wdrożenie nowej technologii lub wdrożenie własnej nowej technologii oraz uruchomienie towarów/produktów czy usług - kredyt technologiczny to dotacja, którą można spłacić kredyt zaciągnięty w banku komercyjnym

Przypominamy, że Izba sporządza projekty w ramach KREDYTU NA INNOWACJE TECHNOLOGICZNE. Ogłoszono VII nabór (do 30.12.2020),IV runda to termin od 01.09.2020 r. do 30.09.2020 r.

O Kredyt na innowacje technologiczne unijnego Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, którym zarządza Bank Gospodarstwa Krajowego i finansuje premię technologiczną, mogą ubiegać się firmy wprowadzające na rynek innowacyjne produkty lub usługi.

UWAGA !
Kredyt to nazwa nieco myląca, bo BGK wypłaca dzięki tym środkom – premię technologiczną, która pozwala na spłatę części kredytu zaciągniętego przez przedsiębiorcę w banku komercyjnym.

O premię technologiczną mogą ubiegać się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, które wprowadzą na rynek nowe albo znacząco ulepszone produkty lub zaoferują innowacyjne usługi.

Projekty powinny prezentować innowacyjność na skalę krajową. Oznacza to, że innowacja w skali regionu nie może otrzymać dofinansowania.

Środki własne przedsiębiorcy muszą stanowić co najmniej 25% kosztów kwalifikowanych inwestycji technologicznej finansowanej z kredytu technologicznego.

Aby otrzymać premię technologiczną przedsiębiorca powinien:
  1. uzyskać promesę na udzielenie kredytu technologicznego lub podpisać warunkową umowę kredytu technologicznego w banku komercyjnym;
  2. złożyć do BGK wniosek o dofinansowanie projektu;
  3. w przypadku pozytywnej oceny projektu otrzymać promesę premii technologicznej od BGK;
  4. podpisać umowę kredytu technologicznego z bankiem komercyjnym, a następnie umowę o dofinansowanie z BGK;
  5. zrealizować i rozliczyć projekt wdrażający nowy produkt lub usługę.

Obecnie w Banku Gospodarstwa Krajowego do od 1 czerwca 2020 r. do 30 grudnia 2020 r.. trwa siódmy nabór wniosków na Kredyt na innowacje technologiczne.


PRZECZYTAJ TAKŻE: Ułatwienia w kredycie na innowacje technologiczne w związku z koronawirusemWB

INSIGNIS

Oferta dla członków
Baza firm członkowskich
Przystąp do RIPH (deklaracja on-line)