• top1
  • top2
  • top3

jeremie2


Szkolenia
Informacje
Biznesplany
Projekty unijne
Wdrożenia RODO
Legalizacja dokumentów handlowych i eksportowych
Pożyczki unijne - przygotowanie dokumentów
Konferencje
Ośrodek Mediacji
Regionalny Program Mentoringowy
Wynajem sali szkoleniowejPobierz ofertę


Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.
W okresie od 15 lutego do 30 kwietnia Krajowa Administracja Skarbowa oferuje nową usługę

– Twój e-PIT , która uprości rozliczenie z fiskusem.

W przypadku rozliczeń za 2018 r. zeznania podatkowe w ramach usługi Twój e-PIT będą dostępne dla podatników – osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, składających zeznanie podatkowe na formularzu PIT-37 oraz podatników uzyskujących przychody z kapitałów pieniężnych (np. przychody ze zbycia akcji) składających zeznanie podatkowe na formularzu PIT-38.

Sporządzone przez KAS zeznanie podatkowe będzie udostępnione podatnikom w wersji elektronicznej na Portalu Podatkowym.

Aplikacja, w której udostępnione zostaną zeznania podatkowe, będzie zapewniała podatnikom nieograniczony dostęp do tych zeznań oraz do Urzędowego Potwierdzenia Odbioru (UPO)

Program e-PIT nie wymaga specjalnych umiejętności. Wystarczy skorzystać z portalu podatki. gov.pl i zalogować się poprzez wpisanie numeru PESEL , podać przychód z deklaracji za rok 2017 i kwotę przychodu z jednej z informacji od płatników za rok 2018 lub zalogować się profilem zaufanym.
Dalej program przekierowuje nas do przygotowanego zeznania podatkowego. Można je modyfikować, chociażby po to, by móc się rozliczyć wspólnie małżonkiem lub z dzieckiem. Ważna informacja jest taka, że będą tam już przeniesione ulgi z roku poprzedniego. W przypadku przekazywania 1 proc. podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego, jeśli nie zmieni się celu, podatek automatycznie trafi do organizacji wskazanej we wcześniejszym zeznaniu podatkowym. W przypadku rodziców mających dzieci w wieku do 18 lat, ulgi będą się same generowały. Możliwa będzie również weryfikacja na podstawie jakich informacji składanych przez płatników zostało utworzone zeznanie podatkowe. W zeznaniu podatkowym przygotowanym przez KAS podatnicy będą mieli również możliwość weryfikacji numeru rachunku osobistego, jaki mają zgłoszony w urzędzie skarbowym do zwrotu nadpłaty, i w przypadku jego zmiany lub braku – będą mogli taki rachunek zaktualizować w zeznaniu podatkowym lub wskazać w nim numer rachunku osobistego właściwy do jej zwrotu, jeżeli wcześniej nie zgłosili rachunku w urzędzie skarbowym

Zeznanie można zaakceptować w takim stanie jak zostało zaproponowane przez KAS, nic nie robić – wtedy z upływem terminu do składania zeznań rocznych (z dniem 30 kwietnia), zeznanie zostanie automatycznie zaakceptowane, co będzie równoznaczne ze złożeniem przez podatnika rozliczenia rocznego PIT lub odrzucić i rozliczyć się samodzielnie.

Plik do pobrania: ulotka_twoj_e-pit-22.11.2018.pdf


HOFFMANN

Oferta dla członków
Baza firm członkowskich
Przystąp do RIPH (deklaracja on-line)